O Mnie

JAM JEST TEN KTÓRY PATRZY

Imiona mają potężną moc, więc nie licz na to, że Ci je zdradzę – przynajmniej jeszcze nie teraz. Możesz nazywać mnie Obserwatorem, gdyż nim właśnie byłem przemierzając odległe krainy i obce wymiary. Znajdowałem się w samym centrum  wydarzeń zmieniających losy świata, widziałem jak imperia upadają, a na ich gruzach powstają nowe. Uczestniczyłem w królewskich ucztach i chłopskich biesiadach, epickich starciach legendarnych armii i pijackich potyczkach w przydrożnych tawernach. Jednak prawie* zawsze pozostawałem z boku, neutralny i bez wpływu na przebieg zdarzeń. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy z mojej obecności. Dzięki temu mogłem jednak skupić się na dokładnej obserwacji i dzięki temu mogę teraz zapełnić półki tej biblioteki.

*cóż raz czy dwa zdarzyło mi się…wtrącić – no dobra, dobra… może było tego trochę więcej! Nikt przecież nie jest doskonały.

CZARNOKSIĘŻNIK

Alchemia, czary i zaklęcia. Tak moi drodzy, to oznacza, że jestem umysłem ścisłym. Nie jestem kronikarzem, poetą ani pisarzem. W księgach i tekstach pojawi się więc pewnie cała masa błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, gramatycznych i wszystkich innych jakie tam jeszcze są. Za wszystkie subtelne wskazówki co należy poprawić serdecznie dziękuję. Za te mniej subtelne również. Jeśli jednak zaczniesz z tego powodu “rzucać mięsem” i atakować moją osobę – zmienię Cię w żabę i rzucę kundlom na pożarcie. W przypływie dobrego humoru może jedynie wtrącę do lochu.

POZOSTALI MIESZKAŃCY DADORII

GOSPODYNI – jedoosobowa armia i największe wsparcie o jakim może marzyć każdy szanujący się czarnoksiężnik.

  • Utrzymuje porządek w wieży i pilnuje żeby czarnoksiężnik nie umarł z głodu
  • Dba o jego pamięć i kreatywne myślenie (nieustannie sprzątając przekłada rzeczy w nowe miejsca i nieznane dotąd zakamarki)
  • Uczy abstrakcyjnego myślenia (pytana o położenie zagubionego przedmiotu potrafi: a) odpowiedzieć wprost b) wskazać miejsce, w którym przedmiotu nie ma c) spiorunować wzrokiem i odesłać do samodzielnych poszukiwań d) dać niekompletne wskazówki e) wskazać miejsce, w którym przedmiotu nie ma, a następnie pójść sama i go stamtąd przynieść ^^)
  • Robi całą masę WAŻNYCH rzeczy, o potrzebie których wykonania czarnoksiężnik nie ma pojęcia, dzięki czemu może skupić się na swoich magicznych zabawkach… no i księgach oczywiście 🙂
  • Dba o jego sprawność fizyczną (podsuwa zapieczętowane słoiki, ciągle wyszukuje nowych niecierpiących zwłoki zadań do wykonania i …ekhm taaak zachęca do wspólnych ćwiczeń 😉 )
  • Wspiera w całym przedsięwzięciu i powstrzymuje przed wysadzeniem wieży w chwilach słabości

Dwoma Jednym słowem PRAWDZIWY SKARB.

(oczywiście że nie odważyłbym się napisać niczego innego – jestem czarnoksiężnikiem, nie masochistą)

CHOCHLIKI – małe diabły. Pożeracze czasu i uwagi. W chwilach największego skupienia zawsze pojawiają się znienacka, przekrzykując się wzajemnie, pełni próśb, żądań i postulatów, czasem jednakich, częściej przeciwnych i kompletnie się wykluczających. Nie przyjmują odmowy. Sabotażyści i dewastatorzy. Najlepsi przyjaciele i najwięksi wrogowie – bracia. Najukochańsze istoty we wszechświecie. Źródło pozytywnej energii i dobrego nastroju. Inspirują do tworzenia i motywują do działania. Skarbnica wiedzy i pomysłów. Zapomniałeś imion napotkanych osób, nazw miejsc lub nie możesz się zdecydować między kilkoma? Zapytaj Chochlików – oni bez wahania podadzą Ci odpowiedź. Albo kilka. Przeważnie różnych… I jedziemy od nowa 🙂 PRAWDZIWA SIŁA NAPĘDOWA!